Jeśli masz chęć zrobić zakupy stacjonarnie, to jest taka możliwość!
19-21.07 Lęborskie Dni Jakubowe plac Pokoju Lębork
23-26.07 Festyn Kultury i Sztuki Jastrzębia Góra
27.07 Festiwal "Czym Chata Bogata" Charzykowy

Jak powstają mydła naturalne?

Rosnąca świadomość ekologiczna sprawia, że klienci coraz częściej sięgają po naturalne produkty z niewielkich manufaktur. Nie inaczej jest z kosmetykami. Mydła naturalne nie tylko są bardziej przyjazne dla środowiska, ale też zawierają więcej substancji odżywczych. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu tradycyjnych receptur i maksymalnie uproszczonego procesu produkcyjnego.

Mydła naturalne sodowe i potasowe

Oferta naturalnych mydeł stale się powiększa. Ich sekret tkwi w zastosowaniu prostych, wysokiej jakości składników i naturalnych zapachów. Tradycyjny proces tworzenia mydła nie zmienił się od setek lat i polega na zmydlaniu tłuszczów z zasadami. Wybór konkretnej zasady przekłada się na szczególne właściwości wyprodukowanego mydła. Twardsze kostki to mydła sodowe, natomiast mydła potasowe są miękkie i sprzedawane w formie delikatnej pasty w słoiku.

Uformowane mydło musi leżakować kilka tygodni zanim będzie gotowe do użycia. W tym czasie, jego pH staje się zbliżone do neutralnego, dzięki czemu jest odpowiednie dla skóry. Ze względu na proces wykonania, naturalne mydło w kostce wymaga odpowiedniego przechowywania. Należy dbać o to, by nie leżało w mydelniczce wypełnionej wodą.

Dlaczego warto wybrać mydła naturalne?

Dzięki zastosowaniu produkcji rzemieślniczej, mydła naturalne są bogatsze w nawilżającą glicerynę, która powstaje jako produkt uboczny procesu zmydlania. Dodatkowo, w ofercie naszego sklepu, są dostępne mydła wzbogacone w szereg składników pielęgnacyjnych, jak jedwab, siarka czy węgiel aktywny. Mydła naturalne są również delikatniejsze niż kosmetyki drogeryjne, a wiele z nich ma właściwości hipoalergiczne i przeciwzapalne. Ich intensywny zapach pochodzi od naturalnych olejków eterycznych i dodatków, takich jak lawenda, bergamotka lub pomarańcza.