Jeśli masz chęć zrobić zakupy stacjonarnie, to jest taka możliwość!
19-21.07 Lęborskie Dni Jakubowe plac Pokoju Lębork
23-26.07 Festyn Kultury i Sztuki Jastrzębia Góra
27.07 Festiwal "Czym Chata Bogata" Charzykowy

Kremy polecane na łuszczycę

Łuszczyca to choroba objawiająca się charakterystycznymi zmianami skórnymi. Zazwyczaj pojawia się na łokciach, kolanach i skórze głowy, jednak zdarzają się przypadki, gdy zmiany dotyczą również innych miejsc na ciele. Schorzenia niestety nie da się całkowicie wyleczyć – raz na jakiś czas uciążliwe objawy powracają. Co warto wiedzieć o leczeniu łuszczycy i zalecanych w walce z nią kremach?

Krem z wiesiołka

Jednym z preparatów przynoszących ulgę przy objawach łuszczycy jest krem z wiesiołka. Olej z wiesiołka, który znajduje się w kosmetyku, jest bogaty w kwas gamma linolenowy, kwas linolowy, polifenole oraz witaminę E. Składniki te uodparniają skórę na szkodliwe czynniki zewnętrzne, lecz przede wszystkim doskonale ją nawilżają. Krem z wiesiołka jest pomocny nie tylko w walce z łuszczycą, ale też innymi dolegliwościami powodującymi wysuszanie się skóry, podrażnieniami, egzemami itp. Szukając kremu z wiesiołka dla osoby chorej na łuszczycę, postaw na kosmetyki naturalne. Duża zawartość witamin i naturalnych kwasów dodatkowo odżywi skórę, uelastyczni ją i wzmocni jej barierę hydrolipidową. Wybierz produkt, który dodatkowo cechuje się właściwościami antyseptycznymi. Naturalne kosmetyki mogą bardzo pomóc w profilaktyce łuszczycy.

Pomoc specjalisty

Jeśli objawy łuszczycy coraz bardziej dają się we znaki, potrzebna może okazać się pomoc dermatologa. Specjalista fachowo oceni rodzaj łuszczycy oraz stan zaawansowania. Może zalecić stosowanie preparatów keratolitycznych, maści dziegciowych, cygnoliny, glikokortykosteroidów czy też analogów witaminy D. Czasami dobre efekty przynosi fototerapia lub fotochemioterapia. W niektórych przypadkach pacjentowi przepisywane są nawet silne leki, takie jak metotreksat, cyklosporyna A i retinoidy.