Jeśli masz chęć zrobić zakupy stacjonarnie, to jest taka możliwość!
19-21.07 Lęborskie Dni Jakubowe plac Pokoju Lębork
23-26.07 Festyn Kultury i Sztuki Jastrzębia Góra
27.07 Festiwal "Czym Chata Bogata" Charzykowy

Dlaczego krem z olejem z wiesiołka jest dobry dla skóry?

Wiesiołek to roślina na szeroką skalę wykorzystywana do produkcji różnego rodzaju produktów pielęgnacyjnych. Co jednak sprawia, że tak dobrze sprawdza się jako preparat do ciała?

Ogólna charakterystyka wiesiołka

Tak naprawdę wiesiołek jest dziko rosnącą rośliną, która ma mnóstwo właściwości leczniczych. Ma również doskonały wpływ na skórę, stąd też jej bardzo szerokie zastosowanie w kosmetologii. Z nasion wiesiołka tłoczony jest olej, który stanowi bogactwo nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-6, przede wszystkim kwasu linolowego oraz gamma-linolenowego. Zawiera również witaminę E, magnez, cynk, selen i wapń, przeciwutleniacze usprawniające walkę z oznakami starzenia skóry oraz działające ochronnie, nawilżająco, a także wzmacniająco barierę ochronną skóry fitosterole. Właśnie z tego powodu używa się go do produkcji naturalnych kremów, balsamów oraz innych kosmetyków do twarzy, oraz ciała.

Działanie kremu z wiesiołka w praktyce

Krem z wiesiołka to wręcz idealna pielęgnacja dla skóry całego ciała. Jego działanie opiera się przede wszystkim na nawilżaniu cery, a także spowalnianiu procesu utraty wilgoci. Odpowiada on także za regulowanie wydzielania sebum, jeśli więc również na ciele często pojawiają się wypryski, to taki krem może okazać się bardzo pomocnym produktem.

Krem z wiesiołkiem to dodatkowo sposób na łagodzenie podrażnień oraz przyspieszanie procesu regeneracji w pielęgnacji skóry suchej i atopowej, również w zaostrzeniach AZS. Oczywiście, aby było to możliwe, ilość oleju z wiesiołka w takim balsamie musi być odpowiednia.

Produkt nie może zawierać również innych, szkodliwych składników, które mogłyby niekorzystnie wpłynąć na skórę. Chodzi tu przede wszystkim o substancje takie jak wazelina, parafina, parabeny oraz syntetyczne kompozycje zapachowe.

Koniecznie trzeba wspomnieć dodatkowo o uelastycznianiu skóry. Takich kremów zdecydowanie więc warto używać na całe ciało, aby nadać mu młodzieńczy wygląd.

Krem z wiesiołka to jak widać produkt niemalże idealny, który doskonale wpływa na skórę. Zdecydowanie więc warto mieć go w swojej kosmetyczce, aby móc w odpowiedni sposób o nią zadbać i to niezależnie od wieku.