Jeśli masz chęć zrobić zakupy stacjonarnie, to jest taka możliwość!
19-21.07 Lęborskie Dni Jakubowe plac Pokoju Lębork
23-26.07 Festyn Kultury i Sztuki Jastrzębia Góra
27.07 Festiwal "Czym Chata Bogata" Charzykowy

Jakie serum jest najlepsze do twarzy?

Serum to kosmetyk, który ma stanowić odżywczą bombę dla cery. Działa mocniej i ma bogatszy skład niż krem. Z tego powodu powinno być ono nałożone na skórę wcześniej – po jej oczyszczeniu i tonizacji. Krem nakłada się dopiero po serum – wspomaga on jego działanie pielęgnacyjne i nawilża płytsze warstwy skóry, na których zazwyczaj później wykonywany jest makijaż.

Jakie serum wybrać?

Najlepiej takie o maksymalnie naturalnym składzie. Wszelkie sztuczne dodatki w serach drogeryjnych niestety źle wpływają na cerę – często zatykają jej pory, a zamiast poprawiać jej stan, podrażniają ją. Są one dodawane głównie po to, by kosmetyki miały dłuższą datę przydatności do użycia, zyskiwały ładną konsystencję, kolor lub zapach. Zadaniem serum nie jest jednak efektywna prezencja w opakowaniu, lecz przede wszystkim poprawa kondycji skóry. Dlatego przy zakupie nie wolno kierować się tym, jak wygląda, lecz tym, z czego się składa i jak działa na cerę.

Pożądane naturalne składniki w serum do twarzy

Dobre serum powinno skutecznie odżywiać cerę i chronić ja przed utratą wilgoci. Dobre, naturalne serum do twarzy zawiera przede wszystkim olejki bogate we flawonoidy, polifenole i kwasy nienasycone. Znajdziemy je przede wszystkim w olejach jojoba, chia czy perilla. Szczególnie pożądane są też olejki eteryczne z lawendy czy drzewa herbacianego – mają one m.in. działanie antyseptyczne, lub z kadzidłowca, który ma silne działanie regenerujące oraz przeciwzapalne. Warto wybierać też produkty zawierające olej z pestek winogron, lub nasion dzikiej róży — działają wzmacniająco na naczynka krwionośne oraz wyrównują koloryt skóry. Trzeba pamiętać, by serum przechowywane było w maksymalnie 25 stopniach Celsjusza. Trzymane np. w lecie, na parapecie okna wychodzącego na południe, straci swoje właściwości anti-age.